Úvod O firmě Realizace Certifikace Zaměstnání Kontakty Napište nám

Novinky

1.8.2019

Nové realizace v oblasti dřevěného šindelu

1.7.2018

Pozastavení činnosti

1.2.2018

Připravily jsme pro Vás nové reference v sekci dřevěných teras

1.1.2018

Připravily jsme pro Vás prodej palivového dřeva ...

Připravujeme


    Naše firma, Vám nabízí výrobu, montáž a opravy všech druhů stropů dřevěných a to zejména stropů překládaných.

    Překládané stropy v současnosti prožívají svoje druhé období renesance.

    Stále častěji si je investoři vybírají do svých obydlí pro jejich nezaměnitelný vzhled, relativně nízké pořizovací náklady a rychlost s jakou jsou tyto stropy budovány a následně používány.

    Dnešní doba však klade na materiály v interiérech daleko náročnější požadavky než tomu bylo v renesanci. A to zejména co se akustiky týká. Dřevo jako materiál s malou objemovou hmotností, tak před nás klade nejeden problém. V minulých staletích se s těmito problémy naši předchůdci vypořádali poměrně jednoduše a účinně.

     Tyto stropy přitížili násypem, do kterého pak přímo pokládali dlažbu, nebo položili podkladové hranoly a na ně přibili podlahová prkna. Zhmotněním celé konstrukce snížili nežádoucí vibrace a vytvořili také mezi hořlavými materiály nehořlavou vrstvu.

    Rychlý vývoj na poli izolačních technologií nám dnes umožňuje dosahovat podobných efektů, ale bez nutnosti přesunování tun sypkých materiálů. Rádi Vás s těmito materiály seznámíme třeba na místě stavby a probereme všechny klady a zápory těchto moderních technologií.

     Jsme schopni vám však také zhotovit překládaný strop technologií, kterou se tyto stropy budovaly po staletí. Od opracování kmene otesáním, přes ruční ohoblování, výrobu labí, řezeb a profilace trámů a fošen.


    Pro velký podíl ruční práce však jde o finančně náročnější výstavbu, vhodnou zejména pro památkově chráněné objekty a lokální opravy.

    S pomocí moderních dřevozpracujících nástrojů je možné podíl ruční práce na těchto stropech skoro vyloučit a učinit je tak cenově přístupnými. Naše firma je schopna vám nabídnout i kombinaci obou způsobů opracování a vy tak získáte strop s puncem ruční práce za peníze strojově opracovaného.


    Překládané stropy ošetřujeme dle přání zákazníka protipožárním nátěrem i nátěry proti dřevokaznému hmyzu a houbám. Konečnou podobu nezaměnitelně dodají nátěry včelím voskem, či přírodními oleji.

    Pro ty z vás, kteří jste se obdivovali během prohlídek hradů a zámků krásným kazetovým stropům a nyní si chcete splnit sen na svém "sídle". Máme dobrou zprávu. I toho jsme, díky naší dobře vybavené truhlárně a šikovným rukám s citem pro detail, schopni.