Úvod O firmě Realizace Certifikace Zaměstnání Kontakty Napište nám

Novinky

1.8.2019

Nové realizace v oblasti dřevěného šindelu

1.7.2018

Pozastavení činnosti

1.2.2018

Připravily jsme pro Vás nové reference v sekci dřevěných teras

1.1.2018

Připravily jsme pro Vás prodej palivového dřeva ...

Připravujeme
Firma Střechy Klouda

je volným názvem pro dva samostatné subjekty.

Karel Klouda (otec)   |   Petr Klouda (syn)

Historie   |   Napsali o nás

krovy tesaři památkář Karel Klouda krovy tesaři památkář

    Karel Klouda se začal montážím střech věnovat po svém vyučení v roce 1974.

    Kvalifikaci na tesaře - památkáře si rozšířil v roce 1987 u Krajského střediska památkové péče v Ostravě. Mistrovské zkoušky v tomto oboru složil 15.6.1990.
    V roce 1992 založil vlastní firmu se zaměřením na opravu památek. O čtyři roky později bylo založeno při této firmě i učňovské středisko. Učňové, kteří úspěšně prošli touto ,,školou života“ dodnes patří v oboru mezi ty nejzkušenější.

    Firma v této době také zažívá největší vzrůst. Příjímá zakázky po celé ČR i v sousedním Rakousku. Tomu předchází také získání mezinárodního certifikátu zemí evropské unie opravňující k práci na památkových objektech v EU. ( Gratz – Rakousko 17.4.1997).
    V Jihlavě a okolí postupně opravuje všechny nejdůležitější památky. Má vlastní výrobnu šindele a další dvě až tři party tesařů. Na přelomu tisíciletí se firma zeštíhluje a jejím nosným programem se vedle památek a šindele stává také výroba dětských hřišť z masivní kulatiny a zahradní program.
    V roce 2007 získává Karel Klouda ocenění v celostátní soutěži ,, ŘEMESLNÍK ROKU “ v kategorii tesař.

krovy tesaři památkář Petr Klouda krovy tesaři truhláři

    Petr Klouda zakončil vyznamenáním své vyučení na tesaře v roce 1992 a v následujícím roce získal živnostenské oprávnění.
    Od roku 1996 pracoval ve firmě svého otce jako mistr v šindelárně.
    Po roce 2000 zakládá vlastní firmu. Nejdříve zaměřenou na opravy krovů a jejich chemické ošetření, později na kompletní dodávku střech, včetně zednických a klempířských prací.

    V roce 2006 nastupuje Petr Klouda do specializované firmy pro prodej střech a poskytování servisu střechařům, jako obchodník a technický poradce.
    Školí, píše články do odborných časopisů a poskytuje poradenství. V roce 2007 dostává možnost vymyslet a vést program ,,Tesařského centra“ jako místa pro školení, setkávání a další rozvoj tesařů.

krovy tesaři truhláři krovy tesaři truhláři krovy tesaři truhláři

    Nicméně, kdo jednou ucítí vůni čerstvě postaveného krovu, tomu není pomoci. A tak koncem roku 2008 dozrává rozhodnutí pro návrat k řemeslu a vznik odborné a profesionální firmy.

    Firmy, kde zákazník prostě najde kloudné řemeslo.
    Která svým zákazníkům poskytne servis jaký by ani nečekali.

To je naše krédo a pro jeho naplnění uděláme maximum.